ההבדל בין משקיע מתוחכם למשקיע ממוצע

מה המשקיע הממוצע מחפש? תשואה שוטפת בדרך כלל, אני קורא להם רודפי החלומות. אגב מי שהולך לישון בלילה בעיקר חולם חלומות, אני מעדיף להישאר ער ולהגשים את חלומותי, יש מספיק זמן לישון כשאלך לעולם טוב יותר.

רוב משקיעי התשואה רוכשים נכס בגלל צפי התשואה נטו על ההון העצמי ובזה נגמר הסיפור, ככל שצפי התשואה גבוה יותר כך קל להם יותר לקבל החלטה האם להשקיע או לא.

דעה אישית:

חשוב להבין אין מתנות בנדל"ן, תשואה גבוהה מתשואת השוק מגלמת בתוכה סיכון רב וכמובן גם אפשרות להפסד חלק מקרן ההשקעה בעתות משברים בשוק הנדל"ן. נכסים זולים בטווחי מחירים של 30,00$ -60,000$ הנם נכסים ישנים בדרך כלל,

באזורים קשי יום והאוכלוסייה עמה נתנהל בשוטף הנה קשת יום מבחינה סוציו כלכלית / דמוגרפית. דמי השכירות יהיו החל מ

400$ -800$ בדרך כלל התחזוקה השנתית גבוהה לאורך זמן מההכנסות, התשואה לאורך זמן שלילית מנכסי פח זבל אלו. בחלק גדול מהנכסים הללו תמיד יהיה פינוי דיירים סרבנים שייצרו עלויות רבות ויהרסו את הנכס ולכן עסקאות אלו מגלמות סיכון רב לאורך זמן. משקיעים רבים מתפתים ומשקיעים בגלל רף הכניסה המצחיק ביחס לארץ ואז מבינים מאוד מהר שהחלום אינו המציאות בלשון המעטה. כמו כן הבנקים בארה"ב מסרבים לתת על נכסים אלו מימון בנקאי בהגדרה שהם נכסי זבל.

כל אחד יעשה כרצונו, אני מדבר מניסיון אישי מר בהחזקת נכסים מהסוג הזה, החלום הופך לטראומה ולעוגמת נפש לאורך זמן.

 ממליץ בחום רב לברוח מנכסי פח זבל אלו.

משקיע מתוחכם יחפש תשואה שוטפת, עליית ערך, חיסכון קרן ההלוואה, יתרונות מס, תוכנית חיסכון, אופציית מחזור הלוואה לאחר מספר שנים וחילוץ הון עצמי